O nas

 

 


Jacek Jankowski

Redaktor naczelny

jacek.jankowski@magazynexperyment.pl

Student Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi we wrocławskich wodociągach oraz w firmie logistyczno-consultingowej. Miłośnik komunikacji miejskiej i autor kilku artykułów w tej tematyce w czasopismach branżowych i lokalnych. Zapalony kibic speedway’a i wierny fan gorzowskiej Stali. W wolnych chwilach pracuje, słucha Iron Maiden i zabiera swojego psa na długie spacery. W liceum nienawidził chemii. Największą frajdę sprawia mu uczenie się nowych rzeczy, eksperymentowanie i majsterkowanie co często prowadzi nieoczekiwanych efektów i doświadczeń.


Joanna Maria Więckowska

Zastępca redaktora naczelnego

joanna.wieckowska@magazynexperyment.pl

Zakochana w gwiazdach miłośniczka astronomii, członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Pasja do nauki sprawiła, że studiowała nie tylko astronomię, ale także biotechnologię (studia inżynierskie) oraz chemię analityczną (studia magisterskie). Swoje pasje naukowe realizuje angażując się w akcje popularyzujące naukę, wygłaszając referaty, prowadząc warsztaty i pokazy naukowe. Poza nauką uwielbia pisać artykuły oraz opowiadania, czytać książki fantastyczne – „Diuna” Herberta czy trylogia Czarnego Maga Trudi Canavan to ulubione pozycje.


Adrian Justyniarski

Redaktor wydania

adrian.justyniarski@magazynexperyment.pl

Doktorant Katedry Inżynierii i Modelowania Materiałów Zaawansowanych na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej. Swoją przygodę na uczelni rozpoczął na kierunku Technologia Chemiczna (studia inżynierskie) oraz Chemia Związków Organicznych i Polimerów (studia magisterskie). Obecny status powiązany jest z jego zamiłowaniami do eksploracji oraz rozwiązywania zagadek. Kolekcjonuje nowe doświadczenia krocząc w umiarkowanym tempie. Ciekaw sposobu rozumowania i postrzegania świata. W chwilach wolnych od poznawania zakamarków świata lubi prowadzić rozgrywki przy stole zastawionym grą planszową albo oddać się lekturze.


Andrzej Więckowski

Redaktor

andrzej.wieckowski@magazynexperyment.pl

Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Większość kariery zawodowej spędził jako programista komputerowy/informatyk. Poza tematyką związaną z pracą zawodową interesuje się historią i naukami przyrodniczymi, a także piłką nożną.


Adam Wiernasz

Redaktor

adam.wiernasz@magazynexperyment.pl

Absolwent wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Ukończył studia magisterskie na specjalności Systemy Informacyjne. Na co dzień programista wielkoskalowych aplikacji webowych. Od 15 lat hobbystycznie programista gier komputerowych oraz mobilnych. W wolnych chwilach zajmuje się popularyzacją astronomii, astrofizyki, kosmologii, ochrony środowiska oraz ogólnie STEM (Science, Technology, Engineering, Math). Pasjonat tematyki planet pozasłonecznych. Obecnie także sekretarz wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, w ramach którego prowadzi projekt badawczy ALPS (All Sky Light Pollution Survey), uświadamiający problematykę zanieczyszczenia nieba sztucznymi źródłami światła.


Justyna Pelc

Redaktor, specjalista ds marketingu
przedstawiciel projektu SCORPIO

justyna.pelc@magazynexperyment.pl

Studentka Automatyki i Robotyki na Politechnice Wrocławskiej. Od dwóch lat wiceprezes Koła Naukowego OFF-ROAD, członek zespołu wielokrotniw nagradzanego łazika marsjańskiego Scorpio. Lider projektu lądownika marsjańskiego Eagle, realizowanego na zawody organizowane przez The Mars Society i NASA, który jako jeden z pięciu projektów z całego świata dostał się do finału. Koordynatorka dwóch edycji Space Day’a, czyli wydarzenia promującego inżynierię kosmiczną we Wrocławiu. Z bardziej przyziemnych spraw interesuje się PRem i marketingiem.  


Dominika Wylezińska

Redaktor, przedstawiciel KN Ekomery

justyna.pelc@magazynexperyment.pl

Studentka wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. Prezes koła naukowego Ekomery, pasjonatka szeroko pojętej fantastyki oraz wszystkiego co stworzyła matka natura. Z zamiłowania aktorka, nagradzana na licznych przeglądach młodych talentów teatralnych. W wolnych chwilach niezwykle zapalony gracz większości popularnych gier sieciowych. Właścicielka matematycznego psa o wdzięczny imieniu Delta.